چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ Wednesday,16 June 2021

صادرات غیر نفتی به خصوص کالاهای صنعتی ضمن ایجاد ارزش افزوده بالا، وضعیت اشتغال را بهبود ‌بخشیده و سبب کسب درآمدهای ارزی برای تامین نیازهای وارداتی در کشور می‌شود و همچنین ضریب تاثیرپذیری کشور از تحولات سیاسی و اقتصادی جهانی که بواسطه تکیه بر اقتصاد نفتی بوجود می‌آید را کاهش می‌دهد. به ویژه اینکه در تحولات نوین اقتصاد جهانی که به سمت حذف کلیه موانع غیرتعرفه‌ای و کاهش تعرفه‌ها حرکت می‌کند، به منظور افزایش سهم کشور در اقتصاد جهانی و دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی پایدار، جهش صادراتی امری الزامی بوده و عزم جدی را می‌طلبد. بعلاوه توسعه تجارت خارجي با رويکرد توسعه صادرات امكانات جديدي را براي توسعه اقتصادي کشور، از طريق ارتقا سطح تخصص ها و انتقال دانش و تكنولوژي فراهم کرده ، امكانات ويژه اي را براي استفاده مطلوبتر و اقتصادي‌تر از منابع طبيعي در جهت توسعه اقتصادي كشور فراهم مي نمايد و از همه مهمتر اينكه معضل محدود بودن بازارهاي داخلي را مرتفع مي سازد.
 در همین راستا هلدینگ گسترش پایا صنعت سینا با تمرکز بر تولید کالاهای با کیفیت داخلی، توسعه صادرات را به عنوان یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی در صدر اهداف خود قرار داده است. 


کشورهای عراق، افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، قزاقستان، ارمنستان، امارات، قرقیزستان،آذربایجان، پاکستان، ترکیه، عمان و روسیه ... در اولویت بازارهای صادراتی هلدینگ قرار دارند و عمده محصولات صادراتی هلدینگ شامل: دوده سخت، دوده نرم، کاشی کف، کاشی دیوار، چینی بهداشتی، بطر، جار، نئوپان، تایر و تیوب می باشد.